Michael Jackson

Michael Jackson

   USA

Michael Joseph Jackson (29. srpna 1958 Gary, Indiana, USA – 25. června 2009 Los Angeles, Kalifornie, USA) byl americký popový zpěvák, skladatel, choreograf, tanečník, producent a mecenáš afroamerického původu. Jeho desky Thriller a Bad patří mezi nejvýzna ... celá biografie ▼ mnější v oblasti pop music. Album Thriller zůstává dodnes s výrazným rozdílem nejprodávanějším albem všech dob. Obecně je označován za Krále popu a za nejslavnější popovou hvězdu 20.století. Byl zástupcem konvenčního popu a taneční hudby, vycházející ze soulu. Kromě svého charakteristicky vysokého hlasu, rytmického cítění a tanečních schopností byl znám i jako velký perfekcionista. Za svoji kariéru získal celkem 13 cen Grammy. skrýt celou biografii ▲

zdroj biografie: cs.wikipedia.org

Související: Janet Jackson , Slash

Diskuze

4 příspěvků

MJ byl nenahraditelný umělec. Hodně lidí je nahraditelných, ale Michael patřil mezi tu hrstku, která je není nahraditelná. Jeho písně mají pozitivní šťavnatý zvuk, k tomu Michael vždy přidal originální zpěv a navíc k nim dokázal velmi efektně zatančit. Škoda že už není. Poslouchám dodnes.
MiJack
13.03.2017
ikona uzivatele MiJack
Nejlepší je skladba Earth Song pro svoje poselství a album History.. jednoznačný vrchol Michaelovi kariéry. Obdivuhodné kam až dokázal posunout hudbu a propagaci svojí tvorby. K dokonalosti!
popFANynka
27.09.2016
ikona uzivatele popFANynka
Taky mám tuhle píseň ráda. Už jsou to dva roky, chtělo by to nějaký nový materiál. Ví někdo co se chystá?
lejdy
21.08.2016
ikona uzivatele lejdy
Novou skladbu Love Never Felt So Good jakoby dělal sám Michael. Skladba mi při každém poslechu navodí dobrou náladu. Jen víc takových skladeb, i když je velká škoda že už je Michael nemůže tvořit sám.
LIBas
31.10.2015
ikona uzivatele LIBas