Lady Gaga

Lady Gaga

   USA

Stefani Joanne Angelina Germanotta (* 28. března 1986 Yonkers, New York) je americká zpěvačka-skladatelka a producentka italského původu. Její umělecký pseudonym Lady Gaga vznikl podle názvu skladby skupiny Queen – Radio Ga Ga. K říjnu 2011 činil celosvět ... celá biografie ▼ ový odhad jí prodaných nahrávek 23 miliónů alb a 64 miliónů singlů, Časopisy Time a Forbes ji v roce 2010 zařadily mezi 100 nejvlivnějších osobností světa, respektive 100 největších celebrit (na 4. místo). Forbes ji navíc hodnotil jako 7. nejmocnější ženu planety a pro rok 2011 ji označil za nejmocnější ženu planety. Ovlivnili ji rockoví muzikanti jako David Bowie, Debbie Harry z Blondie či Freddie Mercury z Queen, stejně jako popové ikony 80. a 90. let, Madonna a Michael Jackson. Madonna pro časopis The Rolling Stone řekla, že v ní vidí samu sebe na začátku 80. let, a Lady Gaga na otázku srovnání s Madonnou řekla, že nechce být předvídatelná, ale místo toho provést v popu revoluci – ta poslední byla spuštěna před 25 lety právě Madonnou. Vokálně je přirovnávána ke Gwen Stefani, případně ke Kylie Minogue a vizuálně (když je zrovna blond) k Amy Winehouse či Christině Aguilera. Její oblíbený filosof je Rainer Maria Rilke. Prohlásila o sobě, že zbožňuje módu, která je pro ní všechno. Lásku k módě a stylu zdědila po své matce, která podle ní byla vždy udržovaná a krásná. Když skládá novou písničku, přemýšlí, co bude mít na pódiu na sobě. Co se módy, vystupování a herecké interpretace týče, bere Lady Gaga inspiraci u Grace Jonesové. Má vlastní produkční tým, zvaný Haus of Gaga, který pro ni připravuje oděv, účesy a kostýmy a propriety na jeviště. Lady Gaga nazpívala několik hitů jako jsou „Just Dance“, „Poker Face“, „Paparazzi“, „Love Game“, „Bad Romance“, „Telephone“, „Alejandro“ nebo „Born This Way“, „Judas“ ,„Marry The Night“ a „Bloody Mary“ z třetího alba Born This Way, na kterém je také několik remixů. skrýt celou biografii ▲

zdroj biografie: cs.wikipedia.org

Související: Tony Bennett & Lady Gaga

Diskuze

2 příspěvků

Lady Gaga zahájila světové turné k albu "Joanne" o několik měsíců dříve, než bylo v plánu. Stala se jednou z hlavních hvězd amerického hudebního festivalu Coachella. Ke konci svého vystoupení odehrála i novinku s názvem "The Cure".
MiJack
26.04.2017
ikona uzivatele MiJack
Na letošek má ohlášené nové album. Zatím nejsou známy žádné bližší podrobnosti (název, obal, skladby, datum vydání, ..). I tak se nemůžu dočkat.
lejdy
21.08.2016
ikona uzivatele lejdy