50 Cent

50 Cent

   USA

Curtis James Jackson (* 6. červenec 1975, Queens, New York), známý spíše pod pseudonymem 50 Cent, je americký gangsta rapper, který se proslavil alby Get Rich Or Die Tryin' a The Massacre. Celosvětově prodal dohromady 21 milionů nosičů jen těchto multipla ... celá biografie ▼ tinových alb a celkem přes 30 milionů svých nahrávek, čím se řadí mezi nejúspěšnější rappery všech dob. Roku 2010 získal svou první cenu Grammy. Jako první umělec vydal samostatný mixtape, a to 50 Cent Is the Future (2002). Také jako první vydal bonusové DVD s hudebními videoklipy ke všem písním z alba (The Massacre, 2005). V roce 2000 přežil pokus o vraždu, při kterém byl devětkrát zasažen projektilem ráže 9 mm, díky čemu si vysloužil přezdívku Bulletproof ("Neprůstřelný"). V současnosti je jedním z nejbohatších rapperů světa a mimo hudbu se věnuje herectví a podnikání v nejrůznějších oborech. skrýt celou biografii ▲

zdroj biografie: cs.wikipedia.org

Související: G-Unit , The Game , Lloyd Banks , Young Buck

Diskuze

2 příspěvků

Mluví se o tom, že by Fifty mohl znovu spolupracovat s Dr. Drem a Eminemem, což by byla pecka. Nedá se očekávat další "Massacre", ale něco jako "Get Rich" bych brala vše a deseti.
zrzzzka
12.12.2017
ikona uzivatele zrzzzka
Roky 2003 až 2005 patřily Fiftymu. Byl to celosvětový tahoun Hip Hopu.. prostě Bůh! Nevím se potom stalo, ale ten jeho underground se nedá poslouchat. Myslím, že mu alba přestali produkovat Dr.Dre a Eminem. Jestli někdo ví, tak bych se to rád dozvěděl.
Mr.Beat
01.09.2016
ikona uzivatele Mr.Beat