P!Nk (Pink)

P!Nk (Pink)

   USA

Alecia Beth Moore (* 8. září 1979, Doylestown, Pensylvánie), v hudebním světě známá jako Pink, stylizovaně psáno P!nk, je americká popová a R&B zpěvačka. Na svém kontě má zatím dvě koncertní DVD a pět studiových alb. Trojnásobná držitelka Grammy se věnuje ... celá biografie ▼ i produkování skladeb a herectví (objevila se např. ve filmu Charlieho Andílci 2). Je vdaná za motokrosového závodníka Careyho Harta. V roce 2000 debutovala R&B počinem Can't Take Me Home, singl "There You Go" se rychle dostal mezi 40 nejhranějších skladeb v USA. Masivní průlom zaznamenala pop rocková deska M!ssundaztood s hity "„Just like a Pill" a "Get the Party Started". Po celém světě se jí prodalo více než 13 mil. kopií. Za píseň "Get the Party Started" byla nominována na Grammy. Následující deska Try This zaznamenala menší propad prodejnosti, další album I'm Not Dead (2006) bylo však opět úspěšné. V českých rádiích úspěšně rotovaly skladby „Stupid Girls", „U+Ur Hand" a „Dear Mr. President". Čtvrtým albem je Funhouse (2008), které Pink propagovala celosvětovým turné. Nacházejí se na něm takové hity jako „Funhouse", „So What", „Sober" či „Please Don't Leave Me". V roce 2010 se pak rozhodla zrekapitulovat svou kariéru a připravila kompilační desku The Greatest Hits... So Far! se singlem „Raise Your Glass". Posledním počinem je album The Truth About Love, které vyšlo v roce 2012 a nacházejí se na něm známé hity jako Blow Me (One Last Kiss) nebo Just Give Me a Reason. skrýt celou biografii ▲

zdroj biografie: cs.wikipedia.org

Související: You+Me , City and Colour

Diskuze

3 příspěvků

Už je venku první singl "What About Us" a podle mě je povedený. Hezky krátí očekávání blížícího se vydání nového alba "Beautiful Trauma".
MiJack
11.08.2017
ikona uzivatele MiJack
Tak se podívejme, už je to opraveno. Taky mi to bez toho vykřičníku připadalo takové neP!NKoidní. Dobrý postřeh amchristine.
Pitr41
14.10.2016
ikona uzivatele Pitr41
Není to náhodou P!nk?!
amchristine
13.10.2016
ikona uzivatele amchristine